Wyświetlanie 1–12 z 13 wyników

Historia marki sięga 1984 roku. Wtedy to Tom Kartsotis  założy w Richardson w Texasie swoją korporację. Od początku istnienia firma postanowiła na niepowtarzalnych charakter, który będzie wyróżniał ich wyroby na tle innych producentów zegarków. Dzięki projektantce Lynne Stafford udało się stworzyć linię zegarków zachowanych w dawnym stylu. Modele te spotkały się z gigantycznym zainteresowaniem ze strony amerykanów. Firma zyskała miano wytwarzającej produkty cechujące się „nostalgią”. Już w 1987 roku nazwa firmy została zmieniona na Fossil co w dosłownym tłumaczeniu na polski znaczy „skamielina”. Jak można się domyślić sukces, do którego doprowadziła Lynne Stafford, przyniósł bardzo wysokie zyski. Zaczęto jednak powoli zauważać, że na przestrzeni lat zmieniło się spojrzenie na posiadanie i noszenie zegarka – zaczął on być postrzegany nie tylko jako przyrząd służący do wskazywania i pomiaru czasu, ale także, często przede wszystkim jako dodatek uzupełniający ubiór. W logicznym następstwie firma zaczęła podążać za modą. Powstało wiele nowych kolekcji przy czym, Zegarki Fossil wchodzące w skład kolekcji charakteryzowały się bardzo dobrymi cenami, co przełożyło się na zadowolenie klientów. Największą innowacją, dzięki której Fossil pozytywnie odznaczył się na tle konkurencji, zostały metalowe puszki i drewniane pudełka – służyły one jako ciekawe i nowatorskie opakowania, w których były sprzedawane zegarki.

Zegarki męskie

Zegarki męskie Fossil gwarantują swoim użytkownikom niebanalne wzornictwo, a dzięki zaawansowanym technologiom również wysoką jakość. W końcu jak przystało na męski zegarek, istotna jest niezawodność czasomierza, by móc nadążyć za coraz szybciej pędzącym czasem. Wybór modelu zegarka może być albo bardzo prosty gdy któryś zegarek od razu wpadnie nam w oko, lub nieco bardziej skomplikowany gdy podoba nam się kilka czasomierzy. Na przykład FS5068. Model niezwykle klasyczny i prosty. Posiada on grafitową tarczę umieszczoną w kopercie ze stali szlachetnej. Oprócz klasycznych indeksów mamy tu również dodatkowo umieszczone małe tarcze z datownikiem. Brązowy, skórzany pasek dodaje powagi temu modelowi i jednocześnie sprawia, że zegarek leży pewnie i dokładnie na nadgarstku. Trudno o bardziej dojrzałe i klasyczne połączenie jeśli chodzi o czasomierz. Z kolei model JR1383 Trend to już zupełnie inna historia. Mamy tu do czynienia z odważnym i ciekawym modelem zegarka męskiego. Stal szlachetna, beżowa tarcza z datownikiem oraz dwukolorowa, beżowo – szara bransoleta. Dzięki niej zakładanie zegarka jest łatwe i szybkie, a sam model nosi się bardzo wygodnie. Niebanalne połączenie kolorystyczne przywodzi na myśl styl nieco militarny, ale złagodzony by pasował do miejskiego charakteru. Klasyczne, wydłużone i zaostrzone wskazówki dodają temu modelowi dodatkowego pazura. Na koniec COACHMAN 2565 – czyli zegarek rodem z filmów o poszukiwaczach skarbów w stylu Indiany Jonesa. Srebrna tarcz i koperta jak w przypadku poprzednich modeli wykonane są ze stali szlachetnej. Dodatkowy datownik i tarcze na cyferblacie podkreślają jego zawadiacki charakter, jednak w tym designie dużą rolę odgrywa brązowy skórzany pasek. Jest on podwójny i sprawia, że koperta nie leży bezpośrednio na nadgarstku. Dodatkowo 4 nity mocujące kopertę dają poczucie, że z tym modelem zegarka męskiego można ruszać do dżungli na poszukiwanie skarbów.

Na koniec

To tylko trzy modele z szerokiej gamy dostępnych zegarków męskich Fossil. Marka ma w swojej ofercie również kolekcje nawiązujące do filmów, sławnych postaci, czy też postaci komiksowych. Należy również zauważyć, że wiele światowych marek takich jak np. Adidas czy Armani wykorzystują mechanizmy Fossil w swoich produktach. Czy potrzeba lepszych referencji? Fossil od blisko 40 lat tworzy zegarki, które swoją jakością i designem podbiją świat. Współczesny. Modny mężczyzna z pewnością powinien przyjrzeć się palecie ich zegarków męskich – z pewnością znajdzie tam coś dla siebie.